Informacje o firmie

„ZAPAN” powstał w 1996r. jako niewielki zakład specjalizujący się w produkcji materiałów ściernych siateczkowych z przeznaczeniem do ręcznego szlifowania spoin i tynków gipsowych w nowo rozwijającym się rynku budownictwa wykończeniowego z płyty GK (gipsowo-kartonowych). Dobra jakość wyrobów spotkała się z uznaniem odbiorców krajowych i zagranicznych.

W roku 1998 właściciele skonstruowali i wykonali we własnym zakresie pierwszy ciąg produkcyjny, który zapewnił produkcję częściowo zmechanizowaną – co pozwoliło osiągnąć powtarzalny cykl z zachowaniem wysokiej jakości i wydajności.

W 1998 roku złożono do Urzędu Patentowego R.P. wnioski o wydanie świadectw ochronnych na wzór użytkowy – potwierdzenie W-108692, W-108824.

Następnym krokiem było skonstruowanie pełnego ciągu technologiczno – produkcyjnego, zamierzenie to osiągnięto na przełomie lat 1999-2000.

Jesteśmy członkiem Polsko-Litewskiej Izby Gospodarczej.

Zajmujemy się produkcją materiałów ściernych siateczkowych do ręcznego szlifowania spoin i tynków akrylowych w granulacjach 60, 80, 100, 120, 150, 180, 220, silikonowo-korundowych taśm ściernych do wstępnej obróbki metalowych, plastikowych rur, matowania powierzchni drewna i metalu, mających również zastosowanie w pracach domowych, arkuszy ściernych do prac malarskich. Krążków ściernych do parkietów oraz czepnych do płyt gips-kartonowych oraz tynków. Obie grupy stosuje się z wolnoobrotowymi maszynami rotacyjnymi. Jumbo rolek do indywidualnej konfekcji i wiele innych. Więcej w dziale Produkty